środa, 9 marca 2016

Cel przyjmowania białka

Wielu z nas stawia na odżywki białkowe, jako na skuteczne wspomaganie swoich treningów. W tym miejscu jednakże musimy zapytać o to, po co właściwie jest nam potrzebne białko i jaką ono rolę pełni w naszym organizmie. Bez wątpienia można na to pytanie odpowiedzieć bardzo krótko. Białko jest podstawowym materiałem budulcowym naszych mięśni, tkanek, komórek, innych składowych naszego organizmu i dlatego też jego rola dla naszego ciała, dla naszego zdrowia i dla normalnego funkcjonowania jest kluczowa. 

Rola białka 

Mówiąc o roli białka w naszym organizmie trzeba wskazać właśnie na owe budowanie mięśni i tkanek, ale to na pewno nie jest wszystko, co może nam ono zaproponować. Białko jest bardzo ważnym elementem pomagającym nam zregenerować nasz organizm, pomagającym zregenerować mięśnie, tkanki i inne elementy. Inną bardzo ważną jego rolą jest również usuwanie toksyn z naszego organizmu. Jeśli zabraknie odpowiedniej ilości białka w naszej diecie, usuwanie toksyn będzie znacznie trudniejsze, a czasem nawet niemożliwe, co oczywiście będzie miało bezpośrednie przełożenie na nasze zdrowie i na nasze codzienne samopoczucie. Nie możemy w tym miejscu nie wspomnieć o jeszcze jednym bardzo istotnym fakcie. Chodzi mianowicie o to, że białko nie może być gromadzone w naszym ciele na zapas. W przypadku tłuszczów oraz węglowodanów jest to jak najbardziej możliwe, gdyż organizm może te elementy zgromadzić na zapas i wykorzystać wówczas, kiedy będą potrzebne. 

Białko a energia 

Z białkiem jest zupełnie inaczej. Nie ma szans na to, aby białko mogło być zgromadzone na zapas, a więc w odniesieniu do niego musimy w sposób szczególny zadbać o codzienne dostarczenie odpowiedniej ilości białka w naszym pożywieniu. Jeśli owa ilość białka będzie właściwa, to nie tylko będzie nam łatwiej osiągać określone cele treningowe, ale ponadto również będzie nam o wiele łatwiej utrzymać nasze zdrowie w dobrej kondycji i jest to bardzo istotna kwestia dotycząca naszego codziennego dobrego i zdrowego funkcjonowania, dotycząca cieszenia się pełnią zdrowia, na co dzień.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz