poniedziałek, 7 marca 2016

Liczy się jakość odżywki białkowej

Mówiąc o suplementach białkowym, często dajemy się nabrać na gadanie o ich bardzo wysokiej jakości, o tym, że dzięki nim możemy uzyskać większą masę mięśniową, możemy osiągnąć pewne założone cele sportowe, a bez nich jest to niemożliwe. Tak naprawdę odżywki białkowe są uzupełnieniem. W tym miejscu musimy zapytać o jakość odżywek białkowych, gdyż tak naprawdę to niewiele się mówi na jej temat. Owa jakość nie przedstawia się obecnie tak różowo jak moglibyśmy sądzić. Pod względem skuteczności działania najlepszą dla nas odżywką białkową jest obecnie białko serwatkowe. Jednakże na pewno ich jakości nie można porównać z białkiem pochodzącym z pokarmów, ze składników naturalnych. 

Białka pochodzenia roślinnego

Jak to wygląda w przypadku białek roślinnych? Tutaj musimy jasno powiedzieć, że obecność białek pochodzenia roślinnego w odżywkach sportowych nie jest najlepszym rozwiązaniem ze względu na to, że są one słabo przyswajalne przez nasz organizm. Ktoś może w tym miejscu powiedzieć, że na rynku mamy obecne hydrolizaty i izolaty białka wywodzące się z wołowiny. W teorii białko pochodzące z mięsa jest dla nas najlepsze, aczkolwiek jeśli mówimy o odżywkach białkowych na bazie wołowiny, to nie mamy tutaj do czynienia z czystą wołowiną. Tak naprawdę bowiem w odżywkach tych mamy do czynienia nie z wołowiną, ale z kolagenem wytworzonym z odpadów wołowych, a to nie jest już to samo. 

Białko pozytywne dla organizmu 

Dlatego też odżywki białkowe są dla nas czymś pozytywnym, mogą nam znacząco pomóc w osiąganiu określonych celów, ale głównym elementem, na którym powinniśmy się oprzeć, jest dieta bogata w produkty białkowe. Jakość białka w odżywkach białkowych dostępnych w naszych sklepach jest wysoka, ale jest to pojęcie dosyć względne, gdyż odnosimy się w tym miejscu tylko i wyłącznie do odżywek. Niektóre z nich odznaczają się bardzo dużą zawartością białka, inne nieco mniejszą, aczkolwiek na pewno nie możemy powiedzieć, że jakość białka w odżywkach jest na tyle wysoka, że możemy oprzeć się tylko i wyłącznie na nich. Bez diety i dobrego treningu nic nie osiągniemy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz